Nasz Wrocław

Od 6 grudnia 2021 r. mieszkańcy, którzy rozliczają PIT we Wrocławiu, mogą od nowa korzystać z puli darmowych wejść do wrocławskich atrakcji. Zachęcamy Państwa do założenia konta w aplikacji Nasz Wrocław. Wystarczy zarejestrować się w programie „Nasz Wrocław” i aktywować status podatnika Z promocji skorzystają osoby dorosłe, posiadające indywidualne konto w systemie, którzy potwierdzili fakt rozliczenia PIT za ubiegły rok we Wrocławiu.

Tym razem do wykorzystania jest aż 9 wejściówek (nowością jest bilet do CH Zajezdnia oraz na mecz Panthers Wrocław). To także bezpłatne wejścia do ZOO, Hydropolis, Aquaparku, Pływalni Orbita, Visitor Center w Hali Stulecia, na mecz piłkarskiego Śląska Wrocław oraz na lodowisko przy Tarczyński Arena Wrocław lub zwiedzanie Tarczyński Arena Wrocław. Nowością jest również możliwość dodania do swojego konta w aplikacji Nasz Wrocław wirtualnej karty bibliotecznej.

Będzie również niezbędna w przyszłorocznym naborze do miejskich przedszkoli.

W nowej edycji akcji Darmowe Wejścia, do 30 listopada 2022 r. mieszkańcy mogą jednorazowo odwiedzić 9 partnerów programu.

Lista bezpłatnych wejść:

 • Aquapark – 2-godzinne wejście do strefy rekreacji dla osoby dorosłej,
 • Zoo Wrocław – bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej,
 • Hydropolis – bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej,
 • Hala Stulecia – bilet wstępu na zwiedzanie Visitor Center dla osoby dorosłej,
 • Pływalnia Orbita – 1-godzinne wejście dla osoby dorosłej,
 • Tarczyński Arena Wrocław – wejście na lodowisko lub zwiedzanie stadionu dla osoby dorosłej (możesz bezpłatnie skorzystać tylko z 1 z 2 dostępnych atrakcji),
 • WKS Śląsk Wrocław – bilet wstępu na mecz piłkarski dla osoby dorosłej (sektor rodzinny),
 • Panthers Wrocław – bilet wstępu na mecz futbolu amerykańskiego dla osoby dorosłej (sezon rozpoczyna się w czerwcu 2022 r.)
 • Centrum Historii Zajezdnia – bilet normalny na wystawę główną „Wrocław 1980–2016” dla osoby dorosłej

Nasz Wrocław - darmowe wejścia

Korzystaj z karty bibliotecznej w aplikacji Nasz Wrocław

Nowością jest również możliwość dodania do swojego konta w aplikacji Nasz Wrocław wirtualnej karty bibliotecznej. Każdy, kto ma w swoim telefonie zainstalowaną aktualną wersję aplikacji Nasz Wrocław może zgłosić się do filii MPB im. Tadeusza Różewicza i poprosić o dodanie karty bibliotecznej do swojego konta. To opcja, z której można korzystać niezależnie od tego, czy status podatnika w aplikacji jest aktywny czy już wygasł.

Co ważne, możliwość „podpięcia” karty bibliotecznej pod aplikację Nasz Wrocław mają wszyscy posiadacze konta w aplikacji Nasz Wrocław – również ci, którzy nie rozliczają się we Wrocławiu.

Nasz Wrocław nowym kryterium w rekrutacji do przedszkoli

Nowym kryterium, które obowiązywać będzie od najbliższej rekrutacji, jest posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie „Nasz Wrocław”. Zastąpi ono dotychczasowe oświadczenie rodzica o rozliczeniu PIT we Wrocławiu za rok poprzedzający rekrutację.

Za posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie „Nasz Wrocław” uzyskać będzie można 50 punktów. Tym samym, stanie się ono najważniejszym kryterium w rekrutacji.

Jak założyć konto w programie Nasz Wrocław?

Nasz Wrocław to program miejski skierowany do mieszkańców Wrocławia, którzy rozliczyli w mieście swój PIT. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej lub w aplikacji i podać wymagane dane takie jak imię, nazwisko, PESEL czy adres e-mail. Aby skorzystać z przysługujących benefitów, użytkownicy muszą aktywować status podatnika wpisując numer referencyjny UPO, znajdujący się w portalu e-Urząd Skarbowy.

Z konta pełnoletniego użytkownika skorzystają także jego dzieci. Do 12. roku życia będą robić to razem z rodzicem, natomiast od 13. do 18. roku życia każdy młody mieszkaniec Wrocławia może otrzymać subkonto.

Osoby, które uzyskały status podatnika, mają dostęp do wszystkich funkcjonalności programu:

 • darmowych wejść do 9 wrocławskich instytucji
 • zniżek u ponad 50 Partnerów programu reprezentujących dziedziny sportu, kultury, gastronomii czy rozrywki
 • tańszych biletów okresowych imiennych na komunikację miejską we Wrocławiu
 • biletów miesięcznych MPK za 1 zł w specjalnej taryfie Nasz Wrocław Kolej
 • możliwości korzystania z wirtualnej karty czytelnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Status Podatnika jest przyznawany na 2 lata. Po upływie jego ważności należy ponownie potwierdzić fakt rozliczenia podatku dochodowego we Wrocławiu. Jako nośniki danych służące do weryfikacji użytkownika wykorzystywane są karty miejskie Urbancard, karta plastikowa Nasz Wrocław z kodem QR oraz aplikacja Nasz Wrocław.

Skip to content