Uśmiechnięte dziecko rysuje

Lista przyjętych dzieci do poszczególnych grup i budynków zostanie wywieszona 31 sierpnia 2022 roku. Nowy rok szkolny 2022/23 rozpoczyna się 1 września. Prosimy przyprowadzić dzieci w godzinach 6:30-8:20.

Zebrania grupowe odbędą się od 5 do 9 września 2022 roku. Szczegółowy harmonogram zostanie podany 1 września.

Przerwa wakacyjna w przedszkolu przewidywana jest od 1 lipca do 31 lipca 2023 roku.

Wyprawka dla przedszkolaka

• Kapcie najlepiej na rzepy (podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka)
  • Zapasowe ubrania najlepiej w podpisanym worku (3-4 sztuki majtek, skarpetki/rajstopy, 2 bluzeczki, spodnie/spódniczka).
  • Piżamkę  (tylko dla grupy śpiącej – Krasnale)

Informacje dotyczące artykułów papierniczych zostaną udostępnione na stronie internetowej indywidualnie dla każdej z grup.

Dobre rady dla rodzica, który idzie do przedszkola ze swoim dzieckiem

Rodzicu pamiętaj:
• Uśmiech na twarzy, ponieważ dziecko bardzo dokładnie ją obserwuje i wyczytuje dla siebie informacje wg których nastraja się pozytywnie lub negatywnie na cały dzień.
• Zaufanie do nauczycielek i całego personelu przedszkola. Oni wiedzą, jak zaopiekować się Twoim dzieckiem i zrobią to najlepiej jak potrafią. Twoje dziecko będzie czuło się bezpiecznie przy nowej pani tylko wtedy, gdy będzie wiedziało, że Ty też jej ufasz!
• Nie obiecuj dziecku nagrody za to, że pójdzie do przedszkola. Ciesz się razem z dzieckiem, że następnego dnia idzie do przedszkola.
• Żegnaj się krótko (uśmiech, buziak, pa pa) – im dłużej zostajesz i przekonujesz dziecko tym gorzej, ponieważ wszelkiego rodzaju obietnice i zapewnienia stają się dla dziecka męczące i drażliwe.
• Nie zabieraj dziecka do domu kiedy płacze przy rozstaniu, gdy raz ulegniesz będzie coraz trudniej. Twój Maluszek łzami wymusi kolejny powrót do domu. Lepiej wrócić po dwóch, trzech godzinach i w porozumieniu z wychowawcami, jeśli to jeszcze będzie konieczne, odebrać dziecko niż „poddać się” od razu.
• Nie ulegaj emocjom – patrząc na rozpacz dziecka po rozstaniu pamiętaj, że nie robisz mu żadnej krzywdy. Przedszkole jest mu potrzebne, gdy się z nim oswoi, na pewno je polubi.
• Bądź spokojny i stanowczy – to doda pewności dziecku i pozwoli mu łatwiej oswoić się z nową sytuacją. Kontroluj to, co mówisz w obecności dziecka o jego pobycie w przedszkolu – pamiętaj, że dziecko słyszy i żywo reaguje na Twoje słowa. Mówiąc, że jeśli będzie płakało w przedszkolu tak samo jutro jak dziś, to zostanie w domu, nie pomożesz mu przełamać bariery związanej z rozstaniem.
• Witaj dziecko z uśmiechem, gdy je odbierasz i ciesz się razem z nim, gdy następnego dnia idzie do przedszkola.
• Nie wymagaj od dziecka by od razu pokochało cały personel i przedszkole.
• Nie wywołuj dodatkowego stresu wymuszając na dziecku, by po przyjściu do domu natychmiast opowiadało o przedszkolu. Samo zacznie opowiadać w odpowiednim momencie.
• Obserwuj malca i dziel się z nami wszystkim co cię niepokoi, z czym wydaje ci się, że masz problem. Nie wstydź się prosić o wsparcie.